EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Köylerimizin Kalbi Köy Yaşam Merkezlerinde Atıyor.

Millî Eğitim Bakanlığımız öncülüğünde başlatılan, köylerimizde kullanılmayan okulların yeniden faaliyete geçirilerek köyde yaşayan vatandaşlarımız için yaşam merkezlerine dönüştürmeyi amaçlayan Köy Yaşam Merkezleri her geçen gün hizmet alanını genişletiyor.
Cumhuriyetimizin 100. Yılında Köylerimizin Kalbi Köy Yaşam Merkezlerinde Atıyor.

İçerisinde sunulan hizmetler ile her yaştan vatandaşımıza hitap eden Köy Yaşam Merkezleri, kurulduğu günden bugüne vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda hizmet alanını genişletmektedir.

Halk Eğitimi Merkezleri ile koordineli bir şekilde çalışan Köy Yaşam Merkezlerinde vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda ve bölgesel özelliklere yönelik aile eğitiminden arıcılık eğitimine, ceviz yetiştiriciliğinden dikiş nakış kursuna, ilk yardım kursundan okuma-yazma kursu, müzik kursu, sürü yönetimi kursu, tarım ve hayvancılık kursu ve yöresel gıda ürünleri yapım kursuna kadar çok geniş bir kapsamda vatandaşlarımıza hizmet verilmektedir.

Ayrıca İl-İlçe Millî Eğitim Müdürlükleri koordinesinde Köy Yaşam Merkezlerini ziyaret eden öğrencilerimiz, öğretmenleri gözetiminde gün boyunca burada birçok etkinlik gerçekleştirmekte, yaşayarak öğrenmektedir.

Köy Yaşam Merkezlerimizde vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize yönelik sürdürülen çalışmaları yakından takip eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, bu kapsamdaki çalışmaların yürütülmesinde özveriyle çalışan herkesi tebrik ederek, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

09-01-202309-01-202309-01-202309-01-202309-01-202309-01-2023

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.