EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 2020/2021 Eğitim-Öğretim Yılı II. Dönem Başı Mesajı.

İl Millî Eğitim Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 2020/2021 Eğitim-Öğretim Yılı II. Dönem Başı Mesajı.

Değerli Eğitim Yöneticilerimiz, Kıymetli Öğretmenlerimiz, Saygıdeğer Velilerimiz, ülkemizin yarınları, geleceğimizin teminatı, sevgili çocuklarımız; üç haftalık bir soluklanmanın ardından, yeni bir heyecan ve kararlılıkla eğitim camiası olarak ikinci yarıyıla hazırız.

Salgın koşullarının hafif seyrettiği ya da virüsün hiç görülmediği köy ve benzeri yerleşim yerlerinde okullar, Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu" uyarınca 15 Şubat'ta yüz yüze eğitime hazırlandı. En kısa zamanda tüm öğrencilerimizle okullarımızda buluşmayı ümit ediyoruz.

2023 Eğitim Vizyonu'nda "Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye" ifadesi ile de belirtildiği üzere, çocuklarımızın mutluluğunu daim kılmak amacıyla geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmenin hem görevimiz hem de toplumsal sorumluluğumuz olduğunun farkındayız.

Bu düşüncelerle ülkemizin tüm dünya ile birlikte mücadele ettiği salgın döneminde Eğitimde feda edilecek tek bir ferdin bile olamayacağı bilinciyle gönlüne dokunmadığımız tek bir öğrencimiz bile kalmaması için gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Okulun dört duvardan çok daha fazlası olduğu prensibimizi uzaktan eğitim sürecinde gerçekleştirdiğimiz eğitim öğretimi geliştirmeyi hedefleyen faaliyetlerimizi sürdürmeye devam ediyoruz. Yeni dönemde de Okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte eğitim meşalesini daha da  yukarılara taşıyacağız.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı ikinci döneminin sağlıklı ve başarılı geçmesini temenni ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Dr. Önder ARPACI

İl Millî Eğitim Müdürü

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.