EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birliği (Edirne MEB-AKUB) Eğitimleri Düzenlenen Açılış Programı İle Başladı.

Ülkemizde meydana gelebilecek acil durum, afet ve olağan dışı durumlarda müdahale ekiplerine etkin ve hızlı destek amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımız koordinasyonunda 81 ilimizde İl Millî Eğitim Müdürlükleri Arama ve Kurtarma Birlikleri (MEB-AKUB) oluşturulmuştur.
İl Millî Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Birliği (Edirne MEB-AKUB) Eğitimleri Düzenlenen Açılış Programı İle Başladı.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde görevli ve tamamı gönüllü öğretmen ve personelden oluşturulan Edirne MEB-AKUB Birliği, afet ve acil durumlara karşı önleyici bir yaklaşımla, okul ve kurumlarımızda etkin ve sürdürülebilir tedbirlerin alınarak risk ve zararların azaltılmasına öncülük edeceklerdir.

Nisan ve Mayıs ayı içerisinde düzenlenen etkinlikler kapsamında, ekibimizin teorik, pratik, bilgi ve becerileri ile fiziki kabiliyetlerini artırmak ve göreve her an hazırlıklı bulunmak amacıyla arama-kurtarma semineri, yangın eğitimi ve ilk yardım eğitimleri düzenlenerek yetkinlikleri artırılmıştır.

Bakanlığımız hizmetiçi eğitim programı kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi organizasyonunda düzenlenen 32 saatlik eğitim, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile yapılan ortak eğitim programı ile genişletilerek 5 gün planlanmış olup, eğitim sonunda ekibimiz AFAD tarafından Kentsel Arama ve Kurtarma Akreditasyon kapsamına dahil edilecektir.

Eğitimin açılışı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, İl Afet Acil Durum Müdür Vekili Sayın Tayfun Temur, T.Ü. Şehit Ressam Hasan Rıza Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Doç. Dr. Semiha Kartal, Müdürlüğümüz ile AFAD yetkililerinin katılımıyla 23 Mayıs 2022 Pazartesi günü gerçekleştirdi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, olası bir acil durum anında alanında uzman kişilerden teorik ve pratik eğitimler almış yetişmiş personelin gerekliliğine dikkat çektiği konuşmasında, eğitimin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, eğitimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

23-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-202223-05-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.