EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz İle Genç Kızılay Edirne İl Başkanlığı Arasında Uygulanacak İş Birliği Çalışmaları Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz İle Genç Kızılay Edirne İl Başkanlığı Arasında Uygulanacak İş Birliği Çalışmaları Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi.

Toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Genç Kızılay Edirne İl Başkanlığı, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım ve eğitim alanlarında faaliyet sunmaktadır.

Bu kapsamda, Genç Kızılay Edirne İl Başkanlığı koordinatörlüğünde, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Edirne İl Sağlık Müdürlüğü, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Göç İdaresi Edirne İl Müdürlüğü iş birliğinde gerçekleştirilecek olan "Temiz Eller", "Bir Kitap ve Bir Gülücük" ve "Şen Çocuklar" projeleri uygulanmaya başlanacaktır.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz İle Genç Kızılay Edirne İl Başkanlığı arasında 2021/2022 eğitim öğretim yılında uygulanması planlanan bahse konu projeler ile ilgili değerlendirme ve planlama toplantısı 05 Kasım 2021 Cuma günü Müdürlüğümüzde gerçekleştirildi.

Toplumları etkileyen her türlü felaketin yanı sıra uyguladıkları birçok sosyal sorumluluk projesi ile iyilikte ve yardımda öncü kurumların başında yer alan Kızılay ile yapılacak çalışmaların, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızda farkındalık oluşturması bakımından çok önemsediklerini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, uygulanacak üç projenin de başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm uygulayıcı kurumlara hayırlı olması temennisinde bulundu.

05-11-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.