EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ‘Biri Beni Durdursun Projesi’ Sona Erdi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün Erasmus+ Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (KA1) Gençlik Hareketliliği kapsamında koordinatörlüğünü yürüttüğü Biri Beni Durdursun (Somebody Stop Me) isimli projesi uygulama haftası başarıyla tamamlandı. Litvanya, Polonya, İtalya, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan’dan 30 ve Türkiye’den 12 olmak üzere toplam 42 gencin katılımıyla 19 Haziran 2016 tarihinde başlayan proje faaliyetleri 25 Haziran 2016 tarihinde sona erdi.
İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün ‘Biri Beni Durdursun Projesi’ Sona Erdi.

Ülkemizde ve dünyada hızlı bir şekilde yayılan ve çağımızın hastalığı olarak bilinen internet bağımlılığı ile ilgili farkındalığı arttırmak,16-25 yaş arası lise ve üniversite öğrencilerinde bağımlılık oluşmasını engellemeye yönelik önleyici tedbirleri tartışmak ve bağımlılık sahibi öğrencilerimiz için çözüm önerileri bulmalarını sağlamak amacıyla uygulanan projede özellikle gençlerin fiziksel, psikolojik, zihinsel ve sosyal gelişimlerine telafi edilemez yaralar açan internet bağımlılığına ilişkin önleyici tedbirleri tartışmak ve riskli gruptaki gençlere yönelik politika geliştirme tavsiyesinde bulunmak amaçlanmıştır.

Program dahilinde gerçekleştirilen faaliyetler ile teknoloji /internet bağımlılığının ne olduğu, sebep ve sonuçları, teknoloji/internet bağımlılığı ile nasıl mücadele edileceği ve internetteki tehlikeler gibi kavramların anlaşılması ve ortak paydalarda tartışılması amaçlanmıştır. Faaliyetlerimiz süresince ‘Nasıl Teknoloji Bağımlısı oldum?’ ‘Ne kadar Bağımlıyım?’ ‘Dijital Sorumluluk’ ‘Posta kartı gönderilmesi’’ Siber Zorbalık üzerine Pandomim /Drama’ ‘‘ Siber Zorbalık’’ ‘’ Sanal Dünya Bizi Yalnızlaştırıyor mu?’’ ‘’Online Alışveriş Bağımlılığı’’  ‘Eurodesk ve Avrupa Gençlik Gençlik Portalı Tanıtımı’ gibi seminer/atölye çalışmaları gerçekleştirilmiştir. Ayrıca katılımcılarımız Edirne’de gözlem yaparak ilimizin teknoloji bağımlılığı haritasını çıkarmışlardır.

Proje faaliyetlerimizi yerinde gözlemleyerek katılımcılarımıza Youthpass sertifikalarını veren İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin Özcan yapmış olduğu konuşmasında: ‘ Sizleri 92 yıl Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmış Edirne’mizde görmekten dolayı çok memnunuz. Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü her zaman ilklere imza atmaktadır. Çağımızın sorunu olan teknoloji bağımlılığı ile ilgili tasarlanmış projemizi de oldukça yerinde ve anlamlı buluyorum. Hepiniz 1 hafta boyunca siber zorbalık ve internet bağımlılığı ile ilgili faaliyetler gerçekleştirdiniz ve umuyorum ki bu konularda farkındalık sahibi oldunuz. Daha nice projelerde birlikte olmak dileğiyle sizlere hoşçakalın diyorum. Ülkelerinize barış ve sevgi dolu ülkemiz Türkiye’den selamlar götürünüz.’ dedi.

27-06-2016   27-06-201627-06-2016   27-06-2016   27-06-201627-06-2016   27-06-2016   27-06-2016

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.