EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Başkanlığında Okul ve Gıda Güvenliği Konuları Görüşüldü.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi planlamasında, ilimiz geneli eğitim kurumlarımızda Okulda Sağlığın Geliştirilmesi Programı, Gıda İşletmeleri Denetimleri ve Okul Güvenliği kapsamında yürütülen iş ve işlemlerin uygulanmasına ilişkin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Başkanlığında Okul ve Gıda Güvenliği Konuları Görüşüldü.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı başkanlığında, 1 Kasım 2022 Salı günü Edirne Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya merkez ilçede bulunan resmi/özel okul/kurum müdürleri katıldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, sağlıklı bir geleceğin güvenli eğitim ortamlarında sağlıklı nesillerin yetiştirilmesiyle mümkün olabileceğine dikkat çeken toplantı açılış konuşmasında,  geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi konusunda taviz verilemeyeceğini söyleyerek, bu konuda emek gösteren herkesi tebrik edip, çalışmalarında kolaylıklar diledi ve toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Müdürlüğümüz İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü Sayın Ahmet Tevfik Erdem'in operatörlüğünde Sayın Ülkü Pınar Çil, "Denetim Planlaması ve Denetim Aşamaları", "Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi" konularında Sayın Levent Üretmen, "Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet Tedbirlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü" uygulama kılavuzu konularında okul ve kurumlarımız arasında uygulamalarda birliktelik ve bütünsellik sağlanması amacıyla bilgilendirmeler yaptı.

Bilgilendirme toplantısı, okul yöneticilerimizin yönlendirdiği soruların Müdürlüğümüz İş Yeri Sağlık ve Güvenlik Birimi yetkilileri tarafından cevaplandırılmasının ardından sona erdi.

Müdürlüğümüz Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Hizmetleri Birimi Şube Müdürü Sayın Ozan Demiralp, toplantı bitiminde okul müdürlerimize yönelik, Bakanlığımız tarafından başlatılan ve okul kurum kültürü oluşturulmasında önemli rol üstlenmesi beklenen Okul Temelli mesleki Gelişim sistemi hakkında bilgilendirme yaptı.

01-11-202201-11-202201-11-202201-11-202201-11-202201-11-202201-11-202201-11-202201-11-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.