EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Proje Kapsamında 5 Farklı Ülkeden Gelen Öğretmen ve Öğrenciler ile Bir Araya Geldi.

Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizin ortağı olduğu Erasmus+KA229  "The Future We Choose" (Seçtiğimiz Gelecek) Projesi kapsamında Belçika, Çekya, Estonya, Portekiz ve Romanya'dan 12 öğretmen ve 25 öğrenci okulumuzun misafiri olarak kentimize geldiler.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Proje Kapsamında 5 Farklı Ülkeden Gelen Öğretmen ve Öğrenciler ile Bir Araya Geldi.

Proje ortağı okullardan öğretmen ve öğrenciler, farklı zamanlarda proje kapsamında yaptıkları ülke ziyaretleri ile karşılaşılan kriz durumlarının üstesinden gelmeyi sağlayacak çözümler geliştirmek amacı doğrultusunda faaliyetlerde bulunmaktadırlar.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, proje ortağı olan öğretmen ve öğrenciler ile bir araya geldi.

Projenin amacına ve bugüne kadar yapılan çalışmalarına ilişkin bilgi alıp değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğretmen ve öğrencilerin proje ekseninde farklı kültür ve insanları tanıma imkanı bulduğunu, bunun da öğrencilerimizin dünyaya bakış açısına katkı sağladığını belirtti.

Farklı kültürlerden gelen misafirlerimizi Sultanlar Şehri, Şehirler Sultanı kadim kentimiz Edirne'mizde ağırlamanın kendisini memnun ettiğini ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, projenin oluşturulmasında ve sürdürülmesinde emeği geçen herkesi tebrik ederek, bundan sonraki süreç çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

Proje kapsamında kentimizde bulunan misafirler Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin koordinasyonunda sosyal ve kültürel etkinlikler, ders esnasında gözlem ve projeye ilişkin sunumların gerçekleştirildiği oturumlar gerçekleştirmiştir.

Misafir öğrencilerin bir kısmı okul pansiyonunda misafir edilirken bir kısmı da projede yer alan öğrencilerimiz tarafından evlerinde misafir edilerek Türk örf ve adetlerini, aile kültürümüzü daha yakından tanıtmışlardır.

08-03-202308-03-202308-03-202308-03-2023

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.