EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

Eğitim, sürekli gelişmenin ve toplumda tam katılımın kapısıdır. Bizler biliyoruz ki katılım özellikle de engelli çocuklarımız açısından oldukça önem taşımaktadır. Toplumda engelli bireyler, yaşama ne kadar rahat ve sorunsuz katılabilirse toplum o kadar huzurlu ve mutlu olacaktır.

Engelli vatandaşlarımızın yaşam koşullarının iyileştirilmesi, bağımsız ve insan onuruna yakışır bir hayat sürmeleri için gerekli imkânların temin edilmesi devletimizin yadsınamaz bir görevidir.

Bizler de Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak özel çocuklarımıza ve ailelerine her zaman destek olmaya devam ediyoruz, edeceğiz. Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan 19 özel eğitim okul ve kurumumuz, 53 özel eğitim sınıfımız ve 166 destek eğitim odamız ile binden fazla özel çocuğumuzun geleceğine ışık olabilmek için çalışıyoruz.

Özel eğitim ihtiyacı olan çocuklarımızın her açıdan gelişimlerini sağlayarak hayatın her alanına etkin katılımları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan kıymetli ailelerine ve özel eğitim camiasının değerli öğretmenlerine de bu vesileyle teşekkür ediyorum.

Unutulmamalıdır ki, bir ülkenin huzuru, ancak onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanabilir. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası vesilesiyle ve "Engelsiz bir Dünya" hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.

 

                                                                                  Dr. Önder ARPACI

                                                                                      Edirne İl Millî Eğitim Müdürü

 

10-05-2021

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.