EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası Mesajı

Benim ölümlü vücudum bir gün toprak olacak, Türkiye Cumhuriyeti dünya durdukça yaşayacaktır." diyen, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının üzerinden tam 83 yıl geçti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, savaş meydanlarındaki kahramanlıkları ve orduyu mükemmel yönetmesinin yanında, devlet kurup yönetmekteki ustalığı, ileri görüşlülüğü ve barışseverliği ile tarihte eşine az rastlanan yöneticilerdendir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, "Küçük Hanımlar! Küçük Beyler! Hepiniz geleceğin birer yıldızı, gülü, mutluluk parıltısısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizlersiniz. Kendinizin ne kadar önemli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız." sözü ile geleceğin teminatı çocuklarımıza, gençlerimize olan güvenini ifade etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bir ulusu işgallerden kurtarmakla kalmamış, o günün zor şartlarında hayata geçirdiği reformlarla aziz milletimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkmada büyük bir kalkınma seferberliği başlatmıştır.

Bugün, eğitim camiası olarak bizlere düşen görev, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan giden, yüzünü geleceğe dönmüş, ufku geniş, vizyonu geniş, hedefleri olan nesiller yetiştirmektir.

Bizler, şanlı tarihimizden aldığımız güç ile Atamızın bizlere en büyük emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti'ne her zaman sahip çıkacağız.

Ulusumuzun kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 83'ncü yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.