EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı.

Her durum ve şartta görevini büyük bir sorumlulukla yerine getirme gayreti içerisinde bulunan tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı.

10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe girerek, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak kabul edilen bu özel günü hep birlikte kutlamaktayız.

Tarafsız ve evrensel normlara uygun ilkeler çerçevesinde yayıncılık yaparak kamuoyunu aydınlatan, bu yolda her an haber peşinde koşan basın çalışanlarımız, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak da kamusal bir görevi yerine getirmektedirler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sürecinde basın mensuplarımız kamuoyunu en hızlı ve doğru şekilde bilgilendirmek adına canlarını hiçe sayarak görevlerini sürdürmüş, bu amaç uğrunda kayıplar vermiştir. 

Her alanda olduğu gibi eğitim alanında da yapılan çalışmaların kamuoyuna iletilmesi yönünde basınımız önemli bir görevi yerine getirmektedir. Eğitim alanında yapmış olduğumuz çalışmaların daha geniş kitlelere duyurulması için bizlere destek olan, Serhat Şehri Edirne'mizde ve ülkemizde eğitim ve öğretimin daha da geliştirilmesi yönünde oluşturulan iyi örnek uygulamalarımızı kamuoyuna aktaran tüm basın mensubu çalışanlarımıza Edirne Eğitim Ailesi olarak teşekkürlerimizi iletmeyi bir borç biliriz. 

Halkın doğru bilgilendirilmesi vazifesini, mesai kavramı olmaksızın, fedakârca yerine getiren tüm değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, ebediyete irtihal eden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, görevi başında bulunanlara çalışmalarında başarılar diliyorum.

Dr. Önder ARPACI

İl Millî Eğitim Müdürü

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.