EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.  Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." Mithat Cemal Kuntay
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Mesajı

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Milletimizin iradesine ve demokrasiye sahip çıktığı; hain darbe girişimine ve özgürlüğüne kasteden Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) karşı topyekûn mücadele ettiği şanlı bir direniş günüdür.

Türk milletinin geçmişinde topyekûn mücadele ettiği ve canını hiç düşünmeden ortaya koyduğu pek çok hadise vardır. Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı ve daha niceleri... Bu hadiseler ne kadar çoksa aziz milletimizin zaferleri de bir o kadar çoktur.

Milletçe zor zamanlarda kenetlenerek bağımsızlığımız ve milli birliğimizden asla taviz vermeyeceğimizi, tüm dünyaya bir kez daha göstermiş olduğumuz

15 Temmuz da milletimizin sahip olduğu ulusal bilincin büyük bir cesaretle ortaya çıktığı bir demokrasi zaferidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Hayatı ve özgürlüğü için ölümü göze alan bir millet asla yenilmez." 15 Temmuz bizlere ulusal bilince sahip bir milleti, hiçbir gücün durduramayacağını göstermiştir.

Kahraman milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladığımız bugün vesilesiyle; istiklali ve istikbali için canı pahasına ülkesini savunan 15 Temmuz şehitlerimizi ve tarih boyunca aynı mukaddes değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."

 

14-07-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.