EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı.

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.  Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." Mithat Cemal Kuntay
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı.

15 Temmuz; milli irade ve demokrasi olmak üzere sahip olduğumuz temel ilkelerin değerinin daha iyi anlaşıldığı, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularımızın canlandığı, kurtuluş mücadelesi ruhumuzun yeniden uyandığı zafer günüdür.

Türk milletinin geçmişinde topyekûn mücadele ettiği ve canını hiç düşünmeden ortaya koyduğu pek çok hadise vardır. Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşı ve daha niceleri... Bu hadiseler ne kadar çoksa aziz milletimizin zaferleri de bir o kadar çoktur.

Yüce Türk Milleti, 15 Temmuz'da tüm dünyaya göstermiştir ki, tarihte olduğu gibi bugün ve gelecekte de bağımsızlığından, milli birlik ve beraberliğinden asla taviz vermemiş, vermeyecektir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi "Hayatı ve özgürlüğü için ölümü göze alan bir millet asla yenilmez." 15 Temmuz bizlere ulusal bilince sahip bir milleti, hiçbir gücün durduramayacağını göstermiştir.

Eğitim camiası olarak bizler, geleceğimizin teminatı nesilleri hayata hazırlarken; destanlar yazmış, her karış toprağını şehit kanlarıyla sulamış istiklâlinden kopmayan şanlı geçmişini öğretiyor, çocuklarımızı her alanda en iyi şekilde yetiştirerek hayata hazırlıyor, geleceğe emin adımlarla yürüyen daha da güçlü bir Türkiye'nin temellerini atıyoruz.  

Kahraman milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutladığımız bugün vesilesiyle; istiklali ve istikbali için canı pahasına ülkesini savunan 15 Temmuz şehitlerimizi ve tarih boyunca aynı mukaddes değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.