EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı.

Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş, canını vermekten asla çekinmemiş, daima büyük zaferlere ulaşarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır. Bizleri bugüne taşıyan her zafer, milletimizin ödediği büyük bedellerin eseridir.

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir.

Milletimizin bekası, şehitlik ve gazilik ruhu kazanmış bir kalbe sahip olan nesiller yetiştirmekle mümkündür. Bunun için geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, Malazgirt'te, Çanakkale'de, Sakarya'da, Dumlupınar'da ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde de tüm Türkiye'de verilen mücadeleyi ve bu aziz vatan uğrunda gösterilen fedakârlığı asla unutmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan tüm gazilerimizi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederken, Yüce Allah'tan, hayatta olan tüm gazilerimize aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu ve uzun ömürler diliyorum.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.