EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

"Zaten her şey unutulur. Fakat biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiç bir şeyi unutmayacaktır, geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir."                                                                                                                             Gazi Mustafa Kemal Atatürk  
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

    Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Millî Mücadelemizi başlatmak üzere Samsun'a ayak bastığı günün 102. yıl dönümünü aynı coşku ve azimle kutluyor, üzerinde yaşadığımız toprakları bizlere vatan kılan kahraman atalarımızı saygıyla anıyoruz.

  19 Mayıs 1919 ülkemizin ve milletimizin kaderinin yeniden çizildiği önemli dönüm noktalarından biridir. 19 Mayıs 1919'da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Bandırma Vapuru ile geldiği Samsun'dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurdumuza yayılmış, halkımızın azim ve kararlığıyla da büyük zafere ulaşmıştır.

  Sevgili Gençler, büyük bedeller ödenerek fedakârlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti için dönüm noktası olan, Kurtuluş Mücadelemizin ilk adımının atıldığı 19 Mayıs tarihinin siz gençlerimize armağan edilmesi atalarımızın gençliğe olan inanç ve güveninin en büyük göstergesidir.

  Şüphe yok ki, bugünün gençleri; atalarının sarsılmaz iradeleri ve tükenmeyen güçleri sayesinde kendilerine miras bıraktıkları Vatanı koruyacak, yüceltecek ve kendilerinden sonra gelen nesillere daha da güçlü olarak teslim edecek değerlere sahiptirler. Ülkemizin geleceği gençlerimiz, Milli Bağımsızlık Mücadelesindeki inanç, birlik ve beraberlik ruhunu aynı kararlılıkla sürdürülecek ve bunu bozmak isteyenlere asla fırsat vermeyerek Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet payidar kılacaktır.

  Bizlere düşen, Vatanımızın koruyucusu gençlerimizi birbirine sevgi ve saygı bağı ile bağlanmış, en üst düzeyde eğitim almış, çağın getirdiği teknolojik yeteneklerle donatılmış, özgüveni yüksek, zeki, çalışkan milli ve manevi değerlere sahip olarak yetiştirmektir.

  Ülkemizde bilime dayalı, milli ve özgün ileri teknolojili ürün ve sistemlerin üretimini artırmak ve geliştirmek amacıyla başlatılan Milli Teknoloji Hamlesi gençlerimizin bilgi ve yeteneklerini gösterme imkanı vermekte, özgün fikirleri ile ürettikleri ürünler ülkemizin milli teknoloji gelişimine önemli katkı sunmaktadır. Gençlerimizin gözlerinde gördüğümüz ışık, ruhlarında hissettiğimiz cesaret ve yüzlerinde gördüğümüz asalet ülkemizin geleceğinin de güvenli ellerde olduğuna dair bizlere sonsuz güven vermektedir. 

  Bu duygu ve düşüncelerle, Aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını en kalbi duygularımla kutluyor; bu toprakları bizlere vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.