EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 2020/2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 2020/2021 Eğitim-Öğretim Yılı Yarıyıl Mesajı.

Sevgili öğrenciler, değerli meslektaşlarım, kıymetli velilerimiz.

2020/2021 Eğitim Öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış olduğumuz bugünde, eğitim öğretim sürecinin önemli bir parçası olan yarıyıl tatilinin tüm öğrenci, veli ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Yarınlarımızın teminatı sevgili öğrenciler,

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle okullarınızdan, öğretmenlerinizden ve arkadaşlarınızdan ayrı kaldınız. Bu süreçte derslerinizi uzaktan eğitimle sürdürdünüz. İnanıyoruz ve biliyoruz ki bu dönemde derslerinizi ihmal etmediniz ve çevrim içi canlı olarak, EBA TV'den ve  TRT EBA kanallarından derslerinizi aksatmadan takip ettiniz.

Bizler, sizin bilgi yuvası okullarımıza döneceğiniz güne hazırlık için tüm çalışmalarınızı yaptık ve sizlerin tekrardan sınıflarınıza döneceğiniz günü bekliyoruz. *Sizler de yarıyıl tatilinizi bu süreçte sıkça kullanmak zorunda kaldığınız bilgisayarlarınızın,* telefonlarınızın ve televizyonlarınızın karşısından uzak, kitap okuyarak ailenizle sosyalleşerek, güzel anılar biriktirerek, kaliteli zaman geçirerek değerlendirin.

Değerli meslektaşlarım,

Çocuklarımızın yetişmesinde emeğinizin, gayretinizin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Edirne'mizin azimli ve donanımlı eğitim kadrosu olarak; çocuklarımızı geleceğe taşıyacak güvenli adımları atmaları konusunda yardım edecek şekilde yetiştirdiğinize ve daha nice nesilleri vatanını seven, milletine bağlı, bilim ve fenden ayrılmayan bireyler olarak yetiştireceğinize dair inancımız tamdır.

Salgın süresi boyunca her zamankinden daha fazla mesai harcayarak sevgili öğrencilerimizi eğitimin içinde tutmak, fazladan bir bilgi daha aşılamak için var gücünüzle çalıştığınızı biliyoruz.

  Bunun yanı sıra toplum sağlığı için önemli görevleri üstlendiniz ve bu görevleri büyük bir özveri ve başarıyla yerine getirdiniz, gayretlerinizden dolayı sizlere içtenlikle teşekkür ediyorum.

Kıymetli velilerimiz,

Sizler salgın sürecinde öğrencilerimiz evlerinde her zamankinden daha çok vakit geçirdiler. Bu süreçte çocuklarımızın iyi yetişmesi için en üst düzeyde fedakârlıklar yaptığınızı biliyoruz. Günlük olağan işlerinizin yanı sıra, çocuklarınızın sağlıklı bir ev ortamında öğrenimlerini sürdürebilmeleri için çabaladınız ve yaşadığımız süreci, öğrencilerimizin en güzel şekilde  geçirmeleri  için tüm  imkanlarınızı seferber ettiniz. Emeğinizin karşılığını alacağınıza inancımız tamdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, eğitim ve öğretimin olmazsa olmazı bilgi yuvası okullarımızda yapıldığı daha sağlıklı, daha güzel günlerin gelmesi temennisiyle yarıyıl tatilinin tüm öğrencilerimize, meslektaşlarıma ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.