EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Mesajı

21 Ocak 2022 tarihi itibariyle 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönemi tamamlamış bulunmaktayız. Bu dönem de çocuklarımız huzurlu olsun, öğrenmenin verdiği özgüvenle gülümsesin, kültürünü, milli ve manevi değerlerini öğrenip vatanını ve milletini sevsin, farklılıklara hoşgörü ile yaklaşsın, farkındalığı arttıkça insanı sevsin, doğayı korusun, hak ve hürriyetlere saygılı olsun, kültür, sanat ve sporla hayatını ve çevresini güzelleştirsin, bilim teknolojiyi gerektiği gibi kullanıp yeni dünyalar keşfetsin, aldığı eğitimin verdiği güçle geleceğe güvenle adımlar atabilsin diye öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile birlikte göstermiş olduğumuz çabanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Aldıkları karneler dönem boyunca gösterdikleri çabanın bir sonucudur ama asla bir sonuç değildir. Her karne yeni bir başlangıçtır. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde alınacak mesafe, çizilecek yol haritası için bir rehberdir. Çocuklarımızı buna inandırmak çocuğumuzun ilerdeki hayatına güvenle bakabilmesi için gereklidir.

Yavuz Bülent Bakiler'in sözünü ettiği gibi;

"Aydınlıkta çocukların masal gibidir gözleri

Ve bir avuç suya benzer ince yüzleri

Işıklar yanın"

Onlar için öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bizler eğitimin ışığını elimizden bırakmamalıyız.

 Sevgili Öğrenciler,

Hayatta başarı için önce inanmak, sonra da hedefe varana kadar yılmadan çalışmak gerekir. Hak ettiğiniz tatil döneminde; öncelikle dinlenmenizi, bol bol kitap okumanızı, aileniz ve arkadaşlarınızla nitelikli zamanlar geçirmenizi, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel etkinliklere katılmanızı, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlerle kendinizi geliştirmenizi öneriyorum. Yarıyıl tatilinizi en iyi şekilde değerlendirerek, ikinci eğitim-öğretim dönemini dinlenmiş ve motive olmuş bir şekilde karşılayacağınıza inanıyorum. Başarınız başarımız, mutluluğunuz mutluluğumuzdur. Sizleri ve geleceğinizi önemsiyoruz.

Değerli Anne Babalar,

Eğitimin bir geleneği haline gelen karneler, öğrencilerimizi yeni döneme motive edecek sembolik araçlar olarak kabul edilmelidir. Göz bebeğimiz yavrularımızın hayatlarını belirleyecek en önemli etken, yüreklerindeki ve zihinlerindeki birikimdir. Çünkü her öğrenci ayrı bir değer, keşfedilmeyi bekleyen emsalsiz bir cevherdir. 

Veliler olarak çocuklarımıza yapacağımız en önemli katkının, onları her yönüyle tanımak için, onlara vakit ayırmak olduğunu unutmamalıyız. Sevgimizi ve ilgimizi paylaşmak, okul dışı zamanlarındaki eğitim öğretim ve sosyal faaliyetlerinin okul içi öğrenmelerle köprü kurarak bir bütün oluşturması için en büyük desteğimiz olacaktır.

Değerli Meslektaşlarım,

Ne mutlu ki, Edirne'mizde,  sizler gibi eğitimin kalitesini arttıran donanımlı ve fedakâr bir eğitim kadrosu mevcuttur. Bu kadronun, vatanını ve milletini seven, geçmişine bağlı, Atatürk'ün aydınlık Türkiye'sini geleceğe taşıyacak azimli öğrenciler yetiştirme hususunda üzerine düşeni eksiksiz yerine getirdiğine inanıyorum. 

Eğitimde başarı, sizin özverili çalışmalarınızla gerçekleşmiştir. Sizin ufkunuz öğrencilerinizin ufku; onların başarısı sizin başarınızdır. Eğitimin her aşamasında sizin emeğiniz büyüktür. Dinlenmeyi en az öğrenciler kadar sizler de hak ediyorsunuz.  Ülkemizin her bir ferdi sizlere minnettardır.

Bu duygu ve düşüncelerle; sevgili öğrencilerimizi, değerli eğitim çalışanlarımızı ve fedakâr velilerimizi başarılı bir eğitim öğretim dönemi nedeniyle tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle, saygılar sunuyorum.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.