EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 2022/2023 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı.

Sevgili Öğrenciler, Değerli Meslektaşlarım, Kıymetli Veliler; yaz tatilinin ardından bilgi yuvası okullarımıza kavuşmanın heyecanı içerisindeyiz. Bugün, yeni dönemin ilk günü; ilk ders zili ile birlikte yeni dönemin kapılarını açıyoruz. 

Sevgili Öğrenciler, 

Yaz dönemi süresince sizleri çok özledik. Bizler, yeni eğitim öğretim yılı öncesinde sizlere en iyi en yeni öğrenim ortamlarını sunmak için yaz dönemi süresince, Millî Eğitim Bakanlığımız eğitim politikaları doğrultusunda okullarımızı temiz, güvenli, teknolojik olarak daha da donanımlı hale getirdik. 

Bugün, ilk ders zili ile birlikte sınıflarınıza girdiğinizde Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından sizler için gönderilen Ders Kitaplarınızı ve Yardımcı Kaynak Kitaplarınızı sıralarınızda bulacaksınız.  

Bu süreçte sizlerden beklentimiz, sunulan bu imkanlardan en iyi şekilde faydalanmanız, Güçlü Türkiye yolunda kendinizi akademik, sosyal, kültürel, sportif olarak yetiştirmeniz, ülkemizi her alanda temsil edecek yetkinliğe sahip donanımlı bir fert olarak dünya ülkelerindeki akranlarınız ile rekabet edebilecek seviyede hazırlanmanızdır.

Değerli Meslektaşlarım, 

Biliyorum ki, okulunuzdan, öğrencilerinizden ayrı kaldığınız süreçte onları çok özlediniz ve onlara daha iyi rehberlik etmek için kendinizi yeni eğitim öğretim metotları ile yenilediniz. 

Değerli Öğretmenim,  

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün "Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir." veciz sözünde belirttiği üzere öğretmenlerimiz geleceği inşa etmek gibi çok önemli bir görevi yerine getirmektedir.  Bizler, her alanda sizlere gönülden inanıyor ve güveniyoruz. 

Kıymetli Velilerimiz, 

Sizler, çocuklarımızı geleceğe hazırlamada en yakın destekçimizsiniz. Okul-aile iş birliği içerisinde çocuklarımızı hayata hazırlarken sizlerin görüş ve önerilerini önemsiyor, karar almada sizleri de sürece dahil ediyoruz. Unutulmamalıdır ki çocuğun eğitimi ailede başlar, okulda aldığı eğitim ile şekillenir.  

Bu vesileyle, yeni eğitim öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, şehrimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, sağlık, mutluluk, esenlikler diliyorum.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.