EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı.

24 Kasım, Cumhuriyet'imizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verilişi nedeniyle 1981 yılından itibaren her yıl "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır.

Öğretmen; bir eğitimci, bir rehber, bu ülkenin geleceğine şekil veren bir mimar, bir sanatkârdır. Mevlana'yı, Yunus Emre'yi, Hacı Bektaş-i Veli'yi, Ahmed Yesevi'yi, Mimar Sinan'ı yetiştiren öğretmendir, Alparslan'ı, Fatih'i, Yavuz'u ve Mustafa Kemal'i yetiştiren öğretmendir.

Öğretmen, kırmadan, kızmadan, yormadan, sevgiyle, ilgiyle, bilgiyle; kendilerine bahşedilen özel ve güçlü bir sabırla insan yetiştirendir.

Çok Değerli Öğretmenlerimiz;

"Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu sözüyle; çağı yakalayan ancak mensubu olduğu milletin geleneklerini yaşatan; devletini, milletini, vatanını, bayrağını candan aziz bilen;  milletinin değerlerini gözeten duyarlı nesiller yetiştirilmesine vurgu yapmıştır.

Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz yeni nesillerimizi aklın ve bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek bilgili, donanımlı, dinamik, açık fikirli bireyler olarak yetiştirmek bizim için hayati önem taşımaktadır.

Siz değerli öğretmenlerimizden beklentimiz, çocuklarımıza ve gençlerimize, düşünmeyi, düşünerek bilgi üretmeyi, araştırmayı, sorgulamayı, akılcılığı ve bilimselliği öğretmeniz, onları eleştirel düşünce sistemine sahip, kişilikli, kendine güvenen, ülkesini ve milletini seven bireyler olarak yetiştirmenizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk´e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, görevlerini gönülden ifa eden, tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü yürekten kutluyorum.

                                                                                                                               Dr. Önder ARPACI

                                                                                                                               İl Millî Eğitim Müdürü

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.