EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI'NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI.

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI'NIN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI.

Cumhuriyet; özgürlüğün, barışın ve kardeşliğin ifadesi, bireylerin hür iradesidir. İnsanlığın ortak birikimi, ülkelerin demokrasiyle idaresidir. Sevgiyi, saygıyı esas alan, birbirini dinleme ve anlama iradesini gösteren toplumların bir arada yaşama bilincidir. Milletimizin zorlu mücadeleler sonunda ulaştığı değerlerin zirvesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yazılan kurtuluş destanının, heyecanını ve bu destanın varış noktası olan Cumhuriyetin ilanını ilk günkü gibi büyük bir coşku ile kutluyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ülkesi ve ulusuyla bölünmez bütünlüğünün korunmasında hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir..  Demokrasi anlayışını hayatlarının düsturu haline getirmiş tüm öğretmen ve eğitim yöneticilerimizin, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza benimseteceği en önemli ülkü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün: "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz." veciz sözünde ifadesini bulmaktadır.

Eğitim camiası olarak hedefimiz, Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşatma gayesiyle, geçmişinden ders alıp geleceğine kararlı adımlarla yürüyen başarılı nesiller yetiştirmektir. 

Bu vesileyle Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, bağımsızlığımızı, birliğimizi, dirliğimizi sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şâd olsun. 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.