EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Lala Şahinpaşa İlk/Orta Okulunu Ziyaret Etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, 27 Eylül 2018 Perşembe günü ziyaret ettiği Edirne Lala Şahinpaşa İlk/Orta Okulununda, taşımalı eğitim kapsamında köylerinden okula öğrenci taşınan muhtarlar ve öğretmenlerimizle bir araya geldi. 
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Edirne Lala Şahinpaşa İlk/Orta Okulunu Ziyaret Etti.

Okul girişinde nöbetçi öğrenciyle sohbet eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, nöbetçi öğrencimiz tarafından okul ziyaretçi defterine kayıt edildi. Okullarımızın güvenli alanlar olduğunun söyleyen İl Millî Eğitim Müdürümüz, okullarımızı ziyaret eden tüm misafirlerimizin okul ziyaretçi defterine kayıt edilerek, okul içerisindeki temaslarını ziyaretçi yaka kartı ile gerçekleştirmeliler dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, ziyareti sırasında, taşımalı eğitim kapsamında okulda eğitim gören öğrencilerin, ikamet ettikleri köylerin muhtarları ile bir araya geldi.

Her çocuğun eşit şartlar altında eğitim almasının önemine vurgu yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz, taşımalı eğitim sisteminin, öğrenci sayısı düşmüş yerleşim yerlerindeki öğrencilerimizi en yakın taşıma merkezi okula ulaştırarak, akranları ile birlikte eşit şartlarda eğitim almasını sağlayan bir sistem olduğunu söyledi.

Öğrencilerimizin taşıma merkezi okula taşınmasında birinci önceliğin güvenlik olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, bu kapsamda gerekeli tüm tedbirlerin ilgili mevzuat çerçevesinde alındığını, öğrencilerimizi taşıyan servis araçlarının ve servis şoförlerinin ilgili kurumlar tarafından düzenli bir şekilde denetlendiğini söyledi.

Taşımalı eğitim kapsamında bulunan öğrencilerimize her öğlen sıcak yemek hizmetinin verildiğini belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğrencilerimiz yemeklerini okul bünyesinde bulunan yemekhanelerinde yemekteler diyerek, yemekleri yapan ve ihaleyle belirlenen şirketin kontrollerinin rutin bir şekilde ilgili kurumlarla birlikte gerçekleştirildiğini söyledi.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak amacımızın, Devletimizin eğitim politikasına uygun olarak, öğrencilerimize en iyi eğitim ortamını sunmak olduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, eğitimde kaliteyi daha da ileriye taşımak noktasında tüm paydaşlarımızın görüş ve önerilerini önemsiyoruz dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, muhtarlarımızdan, taşımalı eğitim kapsamında köylerinden öğrenci taşıyan araçları gözlemlemelerini isteyerek, herhangi bir aksaklık durumunda, tespit ettikleri aksaklıkları taşımalı eğitim merkezi okul yöneticilerine ya da Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bizlere iletmeniz, çözüm noktasında bizler için çok büyük önem arz ediyor dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, muhtarlarla görüşmesinin ardından okulda görevli öğretmenlerimizle bir araya gelerek, öğretmenlerimizle eğitim öğretime ilişkin sohbet gerçekleştirdi.

27-09-201827-09-201827-09-201827-09-2018

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.