EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

Milli mücadelenin emsalsiz kahramanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, başöğretmeni, münevveri Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 80. yıl dönümünde saygı, sevgi, rahmet ve minnetle anıyoruz.
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan CIRIT´ın 10 Kasım Atatürk´ü Anma Mesajı

Atatürk; hayalleri, üstün yetenekleri ve aldığı ağır sorumluluklarla askeri alanda büyük zaferler kazanmış, dünyayı şaşkına çevirmiş liderimizdir.

Bir halkın kurtuluşuna, aydınlanmasına adanmış bir ömürdür onunkisi. Bir memleketin “milli bilincini ve kendine olan güvenini tazeleyen” askeri bir dehadır.

Milletini; gerçekleştirdiği inkılap ve reformlarla çağdaş, uygar toplumlara yaraşır bağımsız, özgür ve saygın bir devlete kavuşturan ebedi önderimizdir.

Emperyalizmin pençesinde çırpınan pek çok millete ilham kaynağı olan umut ışığıdır.

Atatürk özgürlüktür, fırsat eşitliğidir, bilimdir, sanattır cumhuriyettir, hürriyettir…

Sevgidir Atatürk. Eğitimdir…

Bizlere düşen; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmektir. Onun hayallerinden ilham alarak yürümektir. Bilimde, sanayide ve sanatta sadece tüketen değil üreten bireyler olabilmektir. Mutlu ve huzurlu bir toplum olarak yaşamayı başarabilmektir. Ülkemizi 21.yy.ın ihtiyaçlarına cevap veren, her alanda güçlü hale getirebilmektir. Ve bunların ancak Eğitimin ışığında gerçekleşebileceğinin farkına varabilmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, minnet ve özlemle anıyoruz. Ruhu şad olsun.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.