EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Önder ARPACI'nın 10-16 Mayıs 2019 Engelliler Haftası Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Dr. Önder ARPACI'nın 10-16 Mayıs 2019 Engelliler Haftası Mesajı

Her insan, bir değerdir. Onu değerli kılan birikimi ve birlikte yaşama bilincidir. Dayanışma ruhuyla yüreklere ekilen sevgi tohumları, ilgiyle ulu çınarlara dönüşür. Ancak tüm bireylerin mutluluğunu hedefleyen toplumlar başarıya ulaşır.

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftası, engelli olarak tanımlanan bireylerimizin haklarına dikkat çekilmesi açısından oldukça önem arz etmektedir.

Hayat, insanların önüne bir takım engellerle çıkar. Bu nedenle engelli olmak kişinin tercihi değil, aksine herkesin engelli adayı olmasının işaretidir. Her engel, aşılabildiği oranda topluma güç kazandırır. Engelleri aşmanın ilk adımı da sorumlukları paylaşmaktır.

            Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkânlar, bir toplumun gelişmişlik düzeyinin ve insana verilen değerin belirgin yansımasıdır. Unutulmamalıdır ki, engellilerimizin yaşam kalitesini arttırarak daha güzel bir geleceğe ulaşmak mümkün olacaktır.

            Ülkemizde, engelsiz yaşam anlayışıyla engellerin kaldırılması yönünde önemli atılımlar gerçekleştirilmiştir. Bizler de, eğitim camiası olarak, engelli öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, çalışanlarımızın eğitim ortamlarının en iyi düzeye yükseltilmesi ve toplumsal hayata katılımlarının arttırılması için üstün gayret içerisindeyiz.

                Hepimiz biliyoruz ki; engelli bireyler de eşitlik ilkesi çerçevesinde herkes gibi aynı hak ve özgürlüklere sahiptir.  Bu nedenle engelli kardeşlerimize yardımcı olurken ve onların sorunlarına çözüm ararken acıma ve merhamet duygularının onları daha da yaraladığı çok iyi bilinmelidir.

            Engelsiz bir hayat için sevginin ve empatinin önündeki duvarlar kaldırılmalı, gönül kapıları ardına kadar açılmalıdır. Yürekten kopan tebessümler hem yüzleri, hem dünyayı aydınlatmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli vatandaşlarımızın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nı kutluyor, "Engelsiz bir Dünya" hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.