EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder ARPACI'nın "15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder ARPACI'nın

15 Temmuz... Aziz Milletimizin iradesine ve demokrasiye sahip çıktığı; hain darbe girişimine ve özgürlüğüne kasteden Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) karşı topyekûn mücadele ettiği şanlı bir direniş günüdür.

15 Temmuz; tarihin en büyük ihanetine karşı sevda ile yazılan ve asla unutulmayacak bir destandır. Necip milletimizin her bir ferdi, bu karanlık gecede cumhuriyete, demokrasiye ve iradesine sahip çıkarak FETÖ mensuplarının hain emellerine ulaşmasına izin vermemiştir.

Bugün, başta milli irade ve demokrasi olmak üzere sahip olduğumuz temel ilkelerin değerinin daha iyi anlaşıldığı, birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının canlandığı, kurtuluş mücadelesi ruhunun yeniden şahlandığı zafer günüdür.

Her birimiz çok iyi biliyoruz ki bu cennet Vatanımız, özünü kaybetmeyen, madde için manadan geçmeyen, insanlıktan soyutlanmış olanlara insanlık dersi veren Yahya Çavuşların, Seyit Onbaşıların, Kınalı Hasanların, Ömer Halisdemirlerin, Fethi Sekinlerin ve nice kahraman vatan evladının eseridir.

Tarihin dilinden düşmeyen destanlar yazan, her karış toprağını şehit kanlarıyla sulayarak istiklâlinden kopmayan Aziz Milletimiz; dün olduğu gibi bugün de büyük zaferlerin ruhundan hiçbir şey kaybetmemiştir.

Tankları sadece yürekleriyle durduran, sevdiklerini geride bırakarak vatan için şehadete koşan yiğitlerimize büyük bir vefa borcumuz vardır. 15 Temmuz; birlik, beraberlik ve şehitlerimizin aziz hatırasına vefa günüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle; Vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum. 

Dr. Önder ARPACI

İl Millî Eğitim Müdürü

        

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.