EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Ey şehîd oğlu şehîd, isteme benden makber,

Sana âgûşunu açmış duruyor Peygamber.

Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş mücadeleler sonucu kahramanlık destanı yazdığı kutsal vatan toprağıdır. 

Türk milletinin çok güçlü ordulara karşı birlik ve beraberlik duygusu içinde vatan sevgisi ile kazandığı büyük bir zaferdir. Bu savaşta Türk milleti bir destan yazmış tarihe altın harflerle adını kazımıştır. Milletçe mücadele ettiğimiz bu savaş, Çanakkale'nin geçilmeyeceğini tüm dünyaya gösterdiğimiz eşi benzeri bulunmayan büyük bir zaferdir.

Bizleri geleceğe taşıyan her zafer, silahların değil, toplu vuran yüreklerin, birbirine kenetli gönüllerin zaferidir.  Göz bebeği gibi kolladığı yavrusunu "Haydi oğul, ya şehit ol ya gazi!" diyerek askere yollayan anaların,  savaşın en kritik anında "Ben size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum!" diyerek zafere ulaştıran komutanların zaferidir.

Her siperde ayrı bir destan başlatan askerlerimiz, düşmana karşı verdiği mukaddes mücadeleyi zaferle sonuçlandırdığında, dünya tarihinin zirve sayfalarına da "Çanakkale Geçilemez!" ilkesini bir daha silinmemek üzere yazdırmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 106. Yıldönümünde, bu cennet vatanı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve istiklali uğrunda kahramanlıkları ve fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde taht kuran aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.