EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI'NIN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN DR. ÖNDER ARPACI'NIN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, dünyamızı herkes adına daha kapsayıcı hale getirmek ve bu amaçla harekete geçmek açısından önem taşımaktadır. Bu Uluslararası Engelliler Günü'nde, kimseyi geride bırakmadan herkes için sürdürülebilir, kapsayıcı ve adil bir gelecek inşa etmemiz gerektiği bilinciyle ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur." sözünü şiar edinerek Millî Eğitim camiası olarak engelli öğrencilerimiz için titizlikle çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Çünkü engelli vatandaşlarımızın desteklenmeleri halinde neleri başarabileceklerini görüyor, onların yaşama sevinçlerini yüksek tutarak hayata sarılmalarından büyük mutluluk duyuyoruz.

Toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan özel bireylere karşı sorumluluğumuzu bir kez daha hatırlatan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün toplumsal farkındalığın artmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm engelli vatandaşlarımıza 3 Aralık engelliler gününde "Engelsiz bir Dünya" hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli kardeşlerimize ve ailelerine sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyorum.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.