EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışının 102. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı'nın, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Açılışının 102. Yıl Dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı.

"Milletimizin egemenlik ve bağımsızlığının simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 102. yılında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk ve Dünya çocuklarına armağan edilen, aziz milletimizin ve geleceğimizin umudu çocuklarımızın '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutluyorum."

23 Nisan, tarihimizin dönüm noktası Gazi Meclisimizin açılış yıl dönümüdür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çocukları çok sevdiği için bu tarihi günü, bayramı geleceğimizin teminatı siz sevgili çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına armağan etmiştir. Atatürk, çocuklara olan güvenini şöyle belirtiyor:

"Küçük hanımlar, küçük beyler!

Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!  Memleketi asıl aydınlığa boğacak  sizsiniz.  Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz."

Hedefimiz, geleceğimizin teminatı olan en kıymetli hazinemiz sevgili çocuklarımızı, ülkesini ve milletini seven, vatanı için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek; kendi başına karar verebilen, kendine güvenen, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı, ufku geniş, değerlerine bağlı ve yetenekli gençler olarak yetişmelerini sağlamaktır. 

Bugünü anlamlı kılan, 102 yıldır büyük bir coşkuyla kutladığımız 23 Nisan, çocuklarımızın mutluluğu ile ülkemizin yarınlarını özdeşleştiren demokrasinin başlangıç noktasıdır. Medeniyette ilerlemenin, millete değer vermenin ve tek yürek olmanın adıdır.

Bugün; özgürlüğü karakteri ve kaderi haline getiren Aziz Türk Milletinin bağımsızlık günüdür.

Bizler de eğitim camiası olarak en öncelikli sorumluluğumuzun bilincinde, Türkiye Cumhuriyeti'ni ilelebet yaşatma gayesiyle, Bakanlığımızın çizdiği hedefler doğrultusunda Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye yolunda kararlı adımlarla ilerlemekteyiz. Çok iyi biliyoruz ki demokrasiye hayat veren güç, eğitimdir.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Türk Milleti olarak geleceğin hepimiz için, ülkemiz için, dünyamız için daha mutlu, daha huzurlu ve daha güvenli olacağına yürekten inanıyorum. En güzel günlerin sizlerin olması dileğiyle tüm dünya çocuklarının, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, başta bugünü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan için fedakârlığın en büyüğünü yapan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.