EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi Öncülüğünde Başlayan ve Çarpan Etkisiyle Tüm Türkiye'ye Yayılan MEHMET GÜLERYÜZ DEFTER PROJESİ 10. Yılında

Güzel Sanatlar Lisesi'nde öğrenim gören ve resim yeteneğine yatkın olan öğrencilerin kara kalem çizimlerini sürekli hale getirme düşüncesiyle Dünyaca ünlü Sanatçı Mehmet GÜLERYÜZ tarafından ilki İlimiz Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi'nde başlatılan ve geldiği nokta itibariyle ülke çapındaki tüm Güzel Sanatlar Liselerini kapsayan MEHMET GÜLERYÜZ DEFTER PROJESİ  10. Yılında. 
İlimiz Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi Öncülüğünde Başlayan ve Çarpan Etkisiyle Tüm Türkiye'ye Yayılan MEHMET GÜLERYÜZ DEFTER PROJESİ  10. Yılında

Bu yılki ödül töreni salgın şartlarından dolayı yurdun dört bir yanından öğrenci, öğretmen ve idareciler ile şu anda Paris'te bulunan Türk sanat tarihinin en büyük isimlerinden Türk ressam, yazar ve tiyatro sanatçısı Sayın Mehmet Güleryüz'ün katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleşti.

Ödül töreni;  projenin amacı, hedefi , kapsamı ve niteliğini anlatan belgesel değerdeki videolu tanıtım bölümü ile başladı. 

Projeye katılan başarılı gençler adına Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi OKAY TUNCAY'ın konuşması, Projenin pilot okulu Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi Okul Müdürü Sayın Selahattin YAYLA'nın konuşması ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sayın Müzekkâ Bayrak'ın konuşmasının ardından başarı ve mansiyon ödülü alan öğrenciler, okulları ve eserleri ile takdim edildi. 

Proje ödül töreni, Türk ve Dünya Sanatının öncü sanatçılarından Mehmet Güleryüz'ün eğitim ve sanat içerikli konuşmasıyla sona erdi. 

Birçok sanat dalını bünyesinde barındıran, bu projede bizleri bir araya getiren Sanatçı Mehmet Güleryüz'e teşekkür eder, projede yer alan tüm öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen tüm öğretmen ve idarecilere başarılar dileriz.

17-06-202117-06-202117-06-202117-06-202117-06-202117-06-2021

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.