EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Mithatpaşa Ortaokulunda Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp'ın Eşi Sayın Dr. Ayten Canalp Hanımefendinin Teşrifleriyle "Sağlık İçin Okullardayız Projesi" Kapsamında Öğrencilerimize Omurga Eğriliği (Skolyoz) Taraması Eğitimi Verildi.

İlimiz Mithatpaşa Ortaokulunda Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp'ın Eşi Sayın Dr. Ayten Canalp Hanımefendinin Teşrifleriyle

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Önder Arpacı, yaptığı konuşmada, duruş bozukluklarının erken fark edilmesinin, ileri yaşlarda yaşanacak birçok sorunun önüne geçtiğini, Öğrencilerin doğru duruş ve oturuş şeklini mutlaka öğrenmesi gerektiğini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı: "Eğitimin zihin, duygu ve beden olmak üzere üç önemli boyutu olduğunu ifade ederek, üç unsurda eğitim müfredatımızda yer alıyor. İşte biz burada öğrencilerimizin sadece ders çalışmasını değil, bunun yanında duygu eğitimi almasını ve öğrencilerimizi Ahlaklı, vicdanlı, şefkatli nesiller olarak yetişmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Bir diğeri de beden eğitimi, bizler öğrencilerimizin eğitim başarısı yanında fizik olarak da sağlıklı olmasını istiyoruz." dedi.

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Sağlık İçin Okullardayız" Projesi Kapsamında İlimiz Mithatpaşa Ortaokulunda, Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp'ın eşi Sayın Dr. Ayten Canalp Hanımefendinin teşrifleriyle düzenlenen Skolyoz Taraması Eğitimi programına;

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder ARPACI, İl Sağlık Müdürü Sayın Dr. Ali Cengiz KALKAN, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Müzekkâ Bayrak, Okul İdarecileri ve Öğrenciler Katıldı.

Öğrencilerimizin Farkındalık ve Slayt videolarını izlenmesiyle başlayan program, öğrencilerimizin Omurga Eğriliği (Skolyoz) taramasıyla sona erdi.

"Sağlık İçin Okullardayız" Projesi

 

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen "Sağlık İçin Okullardayız" Projesi kapsamında İlimiz Merkezde bulunan 18 okulumuzda eğitim gören öğrencilerimize Edirne İl Sağlık Müdürlü tarafından Omurga Eğriliği (Skolyoz) taraması yapılarak öğrencilerde erken dönem omurga eğriliğini tespit edilerek ve öğrencilerimize Duruş (Postür) Eğitimleri verilmesi sağlanacak ayrıca öğrencilerimize bu konu konuda farkındalık kazandırılacaktır.

 

07-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-201907-11-2019

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.