EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Süloğlu İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Hakan Er'in Geliştirdiği Mobil Uygulama Uzaktan Eğitim Sürecinde LGS'ye Hazırlanan Öğrencilerimize Destek Oluyor.

İlimiz Süloğlu İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Hakan Er'in Geliştirdiği Mobil Uygulama Uzaktan Eğitim Sürecinde LGS'ye Hazırlanan Öğrencilerimize Destek Oluyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını her alanı olduğu gibi eğitim sürecini de etkiledi. Millî Eğitim Bakanlığımızın öncülüğünde hızlı bir şekilde, eğitimde yenilikçi çözümlerle uzaktan eğitime geçildi ve süreç başarılı bir şekilde sürdürülüyor.

İlimiz Süloğlu İlçesi Cumhuriyet Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Hakan Er tarafından, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimize katkı sunmak için geliştirilen İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersi uygulamasında 2 farklı bölüm yer almaktadır.

Uygulama, öğrencilerimiz için iki farklı öğrenme seçeneği sunmaktadır. Buna göre,  öğrencilerimiz isterlerse kendi başlarına soru çözebiliyor, isterlerse de arkadaşlarıyla karşılıklı olarak 10 soru üzerinden yarışabiliyorlar. Sorular internet üzerinden güncellemeye gerek kalmadan sürekli yenilenebiliyor. Ayrıca çözdükçe puan biriktiriyorlar. Bu puanlar da puan tablosu bölümünde listeleniyor ve en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanıyor.

Öğretmenimiz tarafında geliştirilen uygulama ile uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimize daha yakından ulaşıp test çözmeyi sevdirmek ve tarih sevgisini aşılayabilmek amaçlanmıştır. Ayrıca, LGS sınavına girecek olan 8. Sınıf öğrencilerimizin motivasyonlarının düşmemesi, rekabet ortamında stresten uzaklaşıp eğlenmeleri hedeflenmektedir.

Programa ulaşmak isteyen sevgili öğrencilerimiz, aşağıda yer alan linkten Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak programı yükleyebilirler.

Uzaktan eğitim sürecinde bulunan öğrencilerinin eğitimlerine katkıda bulunmak adına özveride bulunan değerli öğretmenimize teşekkür ederiz.

Bağlantı linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inklaptarihi.sekiz

14-05-202014-05-202014-05-202014-05-202014-05-202014-05-202014-05-202014-05-202014-05-2020

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.