EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZDE GÖREVLİ ÖĞRETMENLERE YÖNELİK HALK OYUNLARI KURSU

İLİMİZDE GÖREVLİ ÖĞRETMENLERE YÖNELİK HALK OYUNLARI KURSU

İlimizde görevli olup, halk oyunlarına ilgi duyan öğretmenlerimizin ihtiyacına yönelik olarak Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ARGE Birimi tarafından 2023Eğitim Vizyonu Edirne projeleri çerçevesinde oluşturulan ve geliştirilen Halk Oyunları eğitimi kursu Edirne Öğretmen Akademileri kapsamında hayata geçirilmiştir.

Oluşturulan proje kapsamında Müdürlüğümüzce öğretmenlerimize yönelik duyurular yapılmış, gelen başvurular doğrultusunda kurs programı oluşturulmuştur.

Ardından Müdürlüğümüze bağlı Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu Müdür Yardımcısı olan ve aynı zamanda Halk Oyunları Antrenörü Mustafa Gürkan Güzelharcan tarafından ücretsiz olarak eğitimler 08 Aralık 2021 Çarşamba akşam saat 19.00 ? 21.00 saatleri arasında Edirne Gençlik Spor İl Müdürlüğüne ait Yeni Spor Salonu'nda çalışmalarına başlamışlardır. Çalışmaların ilk gününde Öğretmenlerimiz yalnız bırakmayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Kurs çalışma merkezini ziyaret etti. Halk oyunlarının bir milletin en değerli kültür varlıklarından olduğunu ifade eden İl Milli eğitim Müdürümüz, toplumun öncüsü öğretmenlerimizin kültürümüzü yaşatma konusundaki istek ve arzularının son derece önemli olduğunu belirterek öğretmenlerimize çalışmalarında başarılar diledi.

Kurs öğretmenimiz tarafından ilk etapta başvuruda bulanan 56 öğretmenimize eğitim öğretim yılı boyunca Trakya ve Ege Yöresine ait Halk Oyunları eğitimi verilecektir. Eğitimlerin sonunda kursiyer öğretmenlerimizden oluşturulacak Halk Oyunları Ekibi tarafından ilimizde düzenlenecek programlarda gösteri yapması düşünülmektedir.

09-12-202109-12-202109-12-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.