EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Keşan Mesleki Eğitim Merkezi Gençlerimizi Meslek Sahibi Yapıyor.

Keşan Mesleki Eğitim Merkezi Gençlerimizi Meslek Sahibi Yapıyor.

Keşan Mesleki Eğitim Merkezimiz, bölgesinde yaşayan vatandaşlarımıza ve işyerlerine bünyesinde açtığı kurslar ile katkı sunmaya devam ediyor.

Keşan Mesleki Eğitim Merkezine başvuran vatandaşlarımız merkez bünyesinde açılan, kendilerine en uygun meslek dalı üzerine 4 yıl süresince eğitim öğrenim görerek meslek sahibi oluyorlar, böylelikle yapmak istedikleri mesleği sırasıyla, çıraklık, kalfalık ve ustalık belgeleri ile icra ederek ilçe, bölge ekonomilerine katkı sunuyorlar.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Keşan Mesleki Eğitim Merkezini ziyaret etti. Merkezde incelemelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürümüz, atölye ve derslikleri ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.

Mesleki Eğitim Merkezine kayıtlı öğrencilerin haftanın sadece bir günü okula geldiğini, diğer günlerin tamamında işletmelerde eğitim aldıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, öğrencilerimizin dört yıllık eğitimleri boyunca asgari ücretin üçte biri kadar ücret alarak, iş sağlığı ve meslek hastalıklarına karşı da sigortalandıklarını söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, öğretmen ve öğrencilere derslerinde ve iş hayatlarında kolaylıklar diledi.

11-11-202111-11-202111-11-202111-11-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.