EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MATEMATİK KORİDORU İLE EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ.

MATEMATİK KORİDORU İLE EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ.

Matematik Seferberliği çalışmaları kapsamında Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nde hazırlanan "Matematik Koridoru"nun açılışı 28 Eylül 2022 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde, matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştıracak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlayacak bir proje için harekete geçti. 

Bakanlığımız tarafından başlatılan Matematik Seferberliği Projesi kapsamında, Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi'nde oluşturulan Matematik Okuryazarlığı Koridoru'nun açılışı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü Başkanı Sayın Aylin Gürbüz, Müdürlüğümüz yöneticileri ile öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılmış olan Matematik Seferberliği'nin öğrencilerimizin matematiği severek öğrenmeleri açısından son derece önemli bir çalışma olduğunu belirterek, okul bünyesinde kurulmuş olan ve açılışı gerçekleştirilen Matematik Koridoru'nun okulumuza, öğrencilerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz, koridorun oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, bu ve benzeri çalışmaların diğer okullarımız bünyelerinde de hayata geçirilerek, daha çok okulumuza, öğrencimize ulaşılmasının sağlanacağını belirtti.

28-09-202228-09-202228-09-202228-09-202228-09-202228-09-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.