EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Okuryazarlığı ve Öğretim Düzenleme Teknikleri Seminerimiz Başladı.

Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Projesi Hibesi almaya hak kazanan "Matematik Okuryazarlığı ve Öğretim Düzenleme Teknikleri" Projesi semineri başladı.
Matematik Okuryazarlığı ve Öğretim Düzenleme Teknikleri Seminerimiz Başladı.

30 İlköğretim Matematik Öğretmenimizin 5 gün- 35 saat süresince Matematik Okuryazarlığı ve Öğretim Düzenleme Teknikleri semineri göreceği projenin açış programı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Müdür Yardımcımız Sayın Müzekkâ Bayrak, semineri verecek olan Uludağ Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat ALTUN ile öğretmenlerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. 

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, projenin önemine ilişkin yaptığı konuşmasında, projenin gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, seminerin öğretmenlerimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Açılış programının ardından başlayan seminerde, Uludağ Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi, ömür boyu matematiğe hizmet onur ödüllü Prof. Dr. Murat ALTUN tarafından katılımcı öğretmenlerimize 5 gün süresince Matematik Okuryazarlığı Sorusu Seçme ve Yazma, PISA ve Matematik Okuryazarlığı İlişkisi, Matematiği Durum Tasvir Etmede, Karar Almada ve Yorum Yapmada Kullanma, Çift Odaklı Öğretim Modelinin Tanıtılması ve Matematik Okuryazarlığını Geliştirmeye Uygun Tasarlanan Etkinliklerin Uygulanması konularında eğitimler verilecektir.

Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hibe alan projemizin ortakları arasında Lalapaşa, Süloğlu, Havsa ve Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri yer almaktadır.

14-02-202214-02-202214-02-202214-02-202214-02-202214-02-202214-02-202214-02-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.