EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Seferberliği Projesi Öğrencilerimizin Matematiğe Bakış Açısını Değiştiriyor.

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından, "her yerde matematik" anlayışıyla hazırlanan, TÜBİTAK ve üniversite iş birliğinde geliştirilen Matematik Seferberliği Projesi kapsamında öğrencilerimizin matematiğe bakış açısını değiştirerek, matematiği sevmelerinin sağlanması amaçlanmıştır.
Matematik Seferberliği Projesi Öğrencilerimizin Matematiğe Bakış Açısını Değiştiriyor.

Millî Eğitim Bakanlığımız eğitim politikaları doğrultusunda İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda hazırlanan Edirne Matematik Seferberliği Projesi ilimizde bulunan resmi/özel okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimize uygulanmaktadır. Bu kapsamda öğrencilerimiz, öğretmenleri rehberliğinde proje/materyal hazırlamaktadır. Hazırlanan proje/materyaller okullarımız tarafından eğitim öğretim yılının I. döneminin sonunda okul bünyelerinde oluşturulacak sergilerde tanıtılacaktır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Bakanlığımız öncülüğünde başlatılan Matematik Seferberliği Projesi ile öğrencilerimizde matematiği kalıcı öğrenmelerinin sağlanması, matematiği severek öğrenme ve matematiği günlük yaşam becerilerine uyarlamalarının amaçlandığını söyleyerek, projenin ilimiz genelinde başarıyla uygulandığını, okullarımızda açılacak sergiler ile öğrencilerimizde erken yaşta matematiğe olan ilginin artırılacağını belirtti.

03-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-202303-01-2023

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.