EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapsamında Meslek Liselerine Bütünleşik Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları Kuruluyor.

Millî Eğitim Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında Meslek Liselerine Bütünleşik Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı kurulumu yapılacaktır.
Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi Kapsamında Meslek Liselerine Bütünleşik Fizik, Kimya ve Biyoloji Laboratuvarları Kuruluyor.

Proje kapsamında Türkiye genelinde ilk etapta 50 pilot okula kurulacak bütünleşik laboratuvarlardan ikisi Edirne ilimizde bulunan ve projeye dahil olan okullarımızdan Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Edirne Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kurulacaktır.

Bütünleşik Laboratuvarların ilerleyen süreçte Türkiye genelinde tüm meslek liselerimize kurulması planlanmaktadır.

Proje kapsamında, okul bünyesinde bulunan Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarları okulun uygun görülen fiziki alanında tek çatı altında birleştirilip Bütünleşik Laboratuvar halinde getirilerek öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin kullanımına sunulacaktır.

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.