EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer Başkanlığında Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi 2020 Yılı Performans Değerlendirme Toplantısı Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi.

Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında somut adımlar atılmaya devam ediyor.  Projenin 2020 yılı performans değerlendirme toplantısı Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer başkanlığında gerçekleştirildi.
Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer Başkanlığında Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi 2020 Yılı Performans Değerlendirme Toplantısı Çevrim İçi Olarak Gerçekleştirildi.

Toplantıya, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Kemal Varım Numanoğlu, Strateji Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Fatih Leblebici, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın İsmail Çolak, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Nezir Gül, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Sadri Şensoy, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Sayın Umut Gür, Bakan danışmanları Sayın Dr. Sevil Uygun İlikhan, Sayın Dr. Aylin Şengün Taşçı, Sayın Dr. Hayri Eren Suna ve 81 İl Milli Eğitim Müdürü katıldı.

520 kütüphane yapıldı, 480 kütüphane yapılacak

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, yaptığı açıklamada, bir taraftan mesleki ve teknik eğitimde kaliteyi artırmak, diğer taraftan okullar arası başarı farklarını azaltmak için "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi"ni hayata geçirdiklerini anımsattı.

Projenin, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı bir çalışma olduğunun altını çizen Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, şu bilgileri verdi: "Projenin her bir bileşeniyle ilgili çok kapsamlı adımlar atıyoruz. Projenin süresini de bir yıl olarak belirledik. Öncelikli olarak projede okullarımızın alt yapılarını iyileştirmeyi ve imkanlarını zenginleştirmeyi hedefledik. Bu kapsamda okullarımızın tamamına kütüphane kuracağız. Proje kapsamında ilk adımı çok kısa bir sürede attık. Sağladığımız 26 milyon liralık yatırımla, her ilde en az bir okulda olmak üzere 81 ilde 520 yeni kütüphaneyi kurduk. 2021 yılında da 480 yeni kütüphane kurmak için hazırlıklarımız devam ediyor."

Proje kapsamında seçilen okulların eğitim ortamlarını zenginleştireceklerini vurgulayan Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, bu çerçevede okullardaki laboratuvar ve atölyeleri güçlendirdiklerini ve yenilerini yaptıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, takvim kapsamında öncelikli olarak belirlenen okullara yaklaşık 85 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, takvim kapsamında öncelikli olarak belirlenen okullara yaklaşık 85 milyon liralık yatırım yaptıklarını bildirerek, "2021 yılında da 115 milyon liralık ilave yatırım yapacağız." diye konuştu.

"Gelecek yıl okulların güçlendirilmesi için 250 milyon liralık ödenek tahsis edilecek"

Proje kapsamında okulların fiziki bakım ve onarımlarına da öncelik verdiklerini ifade eden Milli Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer, şunları kaydetti: "Proje kapsamında, okullarımızın bakım ve onarımlarını tamamlayacağız. Özellikle güçlendirme kapsamında olan okullarımıza öncelik verdik. Bu kapsamda 50 milyon liralık yatırım yaptık. 2021 yılında bu okullarımızdan güçlendirme kapsamında olanlara 250 milyon liralık ödenek tahsis edilecek. Şu ana kadar okulların bakım ve onarımı için 50 milyon liralık, laboratuvar ve atölyeler için 85 milyon ve kütüphaneler için sağlanan 26 milyon liralık yatırımlarla birlikte bugüne kadar 161 milyon liralık yatırım yaptık. 115 milyon liralık ilave yatırımla birlikte gelecek yıl da 365 milyon liralık yatırım yapılması planlanıyor. Mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve yapılan iyileştirmelerin tüm okullarımızı kapsaması için çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz." dedi.

11-12-202011-12-202011-12-2020

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.