EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasında Öğrencilerimizin Sportif Gelişimine Katkı Sunacak 2 Protokol İmzalandı.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında, öğrencilerimizin akademik başarılarının yanında sportif olarak gelişim gösterecekleri, sağlıklı ve bilinçli sportif etkinlikler yapabilmelerine imkan sağlayacak iki protokol imzalandı.
Müdürlüğümüz ile Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Arasında Öğrencilerimizin Sportif Gelişimine Katkı Sunacak 2 Protokol İmzalandı.

Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonunda 07 Şubat 2024 Çarşamba günü düzenlenen protokol imza törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Selim Ak ile Müdürlüğümüz ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yöneticileri katıldı.

İmzalanan her iki protokolünde öğrencilerimize ve şehrimize hayırlı olmasını dileriz.

GENÇLİK OFİS, KÜLTÜR, SANAT, SPOR, EĞİTİM İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Protokol kapsamında, Müdürlüğümüz ile Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü - Edirne Gençlik Merkezi akademik, idari personel ve öğrencilerin eğitsel, kültürel, gönüllülük ve sportif faaliyetlerinin geliştirilmesi; bağımlılıkla mücadele, sosyal sorumluluk ve gönüllülük algılarının güçlendirilmesinin yan sıra gençlerin almış oldukları eğitimle birlikte kişisel kapasite gelişimlerine katkı sağlanması yönünde is birliğinin artırılması ve desteklenmesi amacıyla Edirne İlhami Ertem Anadolu Lisesinde Genç Ofis açılacaktır.

İLİMIZDE SPORUN YAYGINLAŞTIRILMASI VE SPORTİF BAŞARININ ARTIRILMASINA İLİŞKİN KURUMLAR ARASI KOORDİNASYON PROTOKOLÜ

Protokol, Müdürlüğüz ile Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasında gerçekleştirilecek, sportif etkinliklerin verimliliğinin artırılmasına yönelik koordinasyon çalışmalarının sistemli bir şekilde yürütülmesi, ilimizde ortaöğretim düzeyinde bulunan öğrencilerin, performans sporuna katılımlarını artırmak suretiyle spor kültürünün kazandırdığı sorumluluk duyusu, stres yönetimi becerisi ve benzeri özelliklerinin geliştirilerek ders başarılarının artırılması amaçlanmıştır.

Protokol kapsamında ayrıca Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda bulunan spor salonları Edirne Valiliğimizin öncülüğünde yürütülen "Okuldan Spora" ve "Mahalle Ligi" vb. kapsamında ve Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bağlı GSB Spor Okulları ile Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı spor kulüplerinin kullanımına açılarak okul sporlarına katılım ve sportif başarının artırılması amaçlanmıştır.

08-02-202408-02-202408-02-202408-02-202408-02-2024

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.