EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz İle Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arasında 2021/2022 Eğitim Öğretim Yılı İçerisinde Devam Edecek Olan DÖGEP-YÖGEP Projeleri İş Birliği Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüz İle Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arasında 2021/2022 Eğitim Öğretim Yılı İçerisinde Devam Edecek Olan DÖGEP-YÖGEP Projeleri İş Birliği Planlama Toplantısı Gerçekleştirildi.

Millî Eğitim Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından, Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlikleri çerçevesinde okul yöneticileri ve öğretmenlerimizin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla DKAB Öğretmen Gelişimi Programı (DÖGEP) başlatılmıştır ve tüm iller genelinde uygulanmaktadır. .

Aynı şekilde, dinamik bir süreç içerisinde hızla devam etmekte olan değişimler ve gelişimlerden etkilenen okullarımızda bu sürecin sağlıklı bir şekilde yönetilmesi ise büyük oranda eğitim liderinin iletişim ve yönetişim becerilerine bağlıdır. Bu çerçevede de "Yönetici Gelişimi Planı" (YÖGEP) hazırlanmış ve tüm illerde bulunan İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde uygulanmaktadır.

Bu kapsamda, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz koordinasyonunda ilimiz genelinde bulunan İmam Hatip Ortaokulları ve Anadolu İmam Hatip Liselerinde uygulanan YÖGEP ve DÖGEP programı kapsamında 2021/2022 eğitim öğretim yılı içerinde Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ile yapılacak iş birliği çalışmaları planlama toplantısı gerçekleştirildi.

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yapılan toplantıya İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Doç. Dr. Abdullah Taha İmamoğlu, Müdürlüğümüz Din Öğretimi Hizmetleri Biriminden Sorumlu Müdür Yardımcımız Sayın Nail Yılmaz, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri ve Müdürlüğümüz Dim Öğretimi Hizmetleri Birimi Sorumlu Şube Müdürü Sayın Fatma Soydemir katıldı.

2021/2022 eğitim öğretim yılı içerisinde yapılması planlanan çalışmaların planlandığı toplantının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı tarafından İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Cevdet Kılıç ile Dekan Yardımcısı ile öğretim üyelerine bir önceki dönem yapılan çalışmalarımıza destek ve katkılarından dolayı Teşekkür Belgesi taktim edildi.

 

07-10-202107-10-202107-10-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.