EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi Tarafından Hazırlanan "Matematik Okuryazarlığı ve Öğretim Düzenleme Teknikleri" Projesi Trakya Kalkınma Ajansı Teknik Destek Projesi Hibesi Almaya Hak Kazandı.

Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi Tarafından Hazırlanan

Projeye ilişkin protokol 13 Aralık 2021 Pazartesi günü Trakya Kalkınma Ajansı Edirne Bölge Temsilciliğinde düzenlenen törende Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Mahmut Şahin ve Edirne İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı tarafından imzalandı.  

Müdürlüğümüz Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından hazırlanan, ortakları arasında Lalapaşa, Süloğlu, Havsa ile Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin yer aldığı ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından hibe alan projemiz ile 30 İlköğretim Matematik Öğretmeni 5 gün- 35 saat süresince Matematik Okuryazarlığı ve Öğretim Düzenleme Teknikleri semineri görecekler.

Uludağ Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat ALTUN tarafından katılımcı öğretmenlerimize Matematik Okuryazarlığı Sorusu Seçme ve Yazma, PISA ve Matematik Okuryazarlığı İlişkisi, Matematiği Durum Tasvir Etmede, Karar Almada ve Yorum Yapmada Kullanma, Çift Odaklı Öğretim Modelinin Tanıtılması ve Matematik Okuryazarlığını Geliştirmeye Uygun Tasarlanan Etkinliklerin Uygulanması konularında eğitimler verilecektir.

İmzalanan ve Şubat 2022 tarihinde uygulanması planlanan protokolün hayırlı olmasını dileriz.

13-12-202113-12-202113-12-2021

   

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.