EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz Geleneksel Türk Ebru Sanatının İnceliklerini Öğreniyor.

Edirne İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz 2023 Eğitim Vizyonu Edirne, Edirne Öğretmen Akademisi Projesi kapsamında ve Tasarım Beceri Atölyelerinin etkin kullanımı çerçevesinde ilimizde görevli ve gönüllü olan öğretmenlerimize Havsa Abalar Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Sayın Mine Özer tarafından Geleneksel Türk Ebru Sanatının İncelikleri eğitimi verildi.
Öğretmenlerimiz Geleneksel Türk Ebru Sanatının İnceliklerini Öğreniyor.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, beraberinde Müdür Yardımcımız Sayın Cemal Turan ve Şube Müdürümüz Sayın Yusuf Kolayel ile Ferah Ortaokulu Görsel Sanatlar Atölyesinde gerçekleştirilen eğitim öncesinde öğretmenlerimizi ziyaret etti.

Geleneksel Türk Ebru Sanatının renklerin su ile dansı, estetiğin sanat ile buluşması olduğunu ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, Ebru sanatı ile bireylerin iç dünyasını estetik bir teknik ile suya işlediğini söyledi.

Okullarımız bünyesinde en güncel materyaller kullanılarak Görsel Sanatlar Atölyelerinin kurulduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, Ebru eğitimi gören öğretmenlerimizin burada öğrendikleri teknikleri, kurulan bu atölyelerimizde öğrencelerine aktaracağını ve öğrencilerimizin var olan yeteneklerini keşfederek geliştirmelerine yardımcı olacaklarını söyledi.

Okullarımızda kurulu Görsel Sanatlar Atölyelerinde sanatla buluşan, yeteneğini keşfeden her bir öğrencimizin maksadın hasıl olması anlamı taşıdığını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürümüz, eğitimin öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Geleneksel Türk Ebru Sanatı, kitreyle yoğunlaştırılmış su üstünde, özel hazırlanmış boyalarla oluşturulan desenlerin kâğıt üzerine geçirilmesi yoluyla yapılan bir süsleme sanatıdır. 

18-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-202218-02-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.