EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimizden Öğretmenler Günü Kapsamında Unutulmaz Konser ve Halk Oyunları Gösterisi

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı kapsamında, Edirne Valiliğimizin himayelerinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde ve öğretmenlerimizin sunumuyla Türk Sanat Müziği ile Türk Halk Müziği Konseri ve Halk Oyunları gösterisinin yer aldığı program gerçekleştirildi.
Öğretmenlerimizden Öğretmenler Günü Kapsamında Unutulmaz Konser ve Halk Oyunları Gösterisi

Trakya Üniversitesi Konservatuvar Salonunda Edirne Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık ile eşi Hanımefendi Sayın Dilek Kırbıyık'ın teşrifleri ile 23 Kasım 2022 Çarşamba günü gerçekleştirilen programa Vali Yardımcılarımız, ilimiz protokolünden isimler, öğretmenlerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

Solistliğini öğretmenimiz Sayın Bülent Örs'ün, vokalistliğini Sayın Öykü Kaçar'ın yaptığı Türk Sanat Müziği Konseri ile başlayan programda, solistliğini öğretmenlerimiz Sayın Kadir Güler, Sayın Sedat Yeğin ile Sayın Burkay Mazlum'un yaptığı Türk Halk Müziği Konseri programa katılanlara unutulmaz bir akşam yaşattı.

Program, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz Edirne Öğretmen Akademisi Projesi kapsamında kurulan Öğretmenler Halk Oyunları Ekibi'nin, öğretmenimiz Sayın Gürkan Güzelharcan yönetiminde hazırlandıkları Zeybek Oyunu performansını sahnelemelerinin ardından sona erdi.

İzleyenlerin alkışları eşliğinde sona eren programımızın ardından Edirne Valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık ile eşi Hanımefendi Sayın Dilek Kırbıyık, sahneye teşrif ederek programın hazırlanmasında ve sunumunda emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ettiler.

23-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-2022

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.