EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Gıda İşletmeleri Denetim Komisyonu Üyelerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Okul Gıda İşletmeleri Denetim Komisyonu Üyelerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

Sağlıklı ve güvenli geleceğimizin teminatı öğrencilerimize doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılması, sağlıklı beslenme ortamları oluşturulması ve güvenilir gıdaya erişimleri konusunda okullarımız bünyesinde bulunan okul gıda işletmelerinde rehberlik ve denetim faaliyetleri yürütülmektedir.

Okul gıda işletmeleri denetim komisyonlarının il geneli çalışmalarını planlamak, uygulamalarda birliktelik ve bütünsellik sağlamak amacıyla okul gıdası ve hijyen yeterlilikleri konularında Müdürlüğümüz İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinasyonunda okul sağlığı hizmetleri yetkilisi tarafından bilgilendirme yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder ARPACI, sevgili öğrencilerimizin güvenli eğitim ortamlarında öğrenim görmelerinin yanında, sağlıklı gıdalar ile beslenmelerinin sağlıklı gelişimleri için son derece önemli olduğunu ifade ederek, okullarımızda faaliyet gösteren gıda işletmelerinde gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve okul yöneticilerimiz tarafından denetimlerin aralıksız yapıldığını söyleyerek, gıda güvenliği konusunda Okul Gıda İşletmeleri Denetim Komisyonu üyelerine önemli görevler düştüğünü belirtip, bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, bundan sonraki süreçte çalışmalarında başarılar diledi.

14-10-202114-10-202114-10-2021

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.