EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi ve Ücretsiz Yemek Hizmeti Verilen Okullarımızın Ara Öğünleri Bu Mutfakta Hazırlanıyor.

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan, eğitim öğretim yılının 2. dönemi itibariyle uygulamaya konulan ücretsiz yemek hizmeti projesi kapsamında ilimiz merkezinde bu hizmetten yararlanan öğrencilerimizin yemekleri Edirne Serhat Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mutfağında pişiyor.
Okul Öncesi ve Ücretsiz Yemek Hizmeti Verilen Okullarımızın Ara Öğünleri Bu Mutfakta Hazırlanıyor.

Okulun yiyecek içecek hizmetleri bölümü öğrencilerinin, öğretmenleri gözetiminde büyük bir titizlikle hazırladıkları öğünler her gün yemek hizmeti verilen okullarımıza güvenle ulaştırılmaktadır.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, yüzlerce öğrencimize yemek hizmeti veren mutfağı ziyaret etti. Mutfakta çalışan öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürümüz, mutfakta incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından, eğitimde fırsat eşitliği çerçevesinde başlatılan ücretsiz yemek hizmeti uygulaması ile halihazırda ücretsiz yemek hizmeti alan öğrencilerimizin yanında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve pansiyonu olan okullarımızda eğitim öğretim gören birçok öğrencimizin de ücretsiz yemek hizmetinden faydalandığını belirtti.

Meslek liselerinin her geçen gün üretime daha da fazla katkı sunduğunu belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz, yetiştirdikleri ve iş hayatına kazandırdıkları nitelikli iş gücünün yanında, Meslek liseleri yenilenen yüzü ve çağın getirdiği yeniliklere uygun açılan bölümleri ile öğrencilerimiz tarafından tercih edilmeye devam ettiğini söyledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, ücretsiz yemek hizmetinin öğrencilerimize ulaştırılmasında emeği geçen herkese teşekkür edip, çalışmalarında kolaylıklar diledi.

İl Millî Eğitim Müdürümüze ziyaretinde, müdür yardımcımız Sayın Cemal Turan ile okul müdürü Sayın Ali Sakarya eşlik etti.

24-02-202324-02-202324-02-202324-02-202324-02-202324-02-202324-02-2023

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.