EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda COVID-19 Salgın Yönetim Şartları Güncellendi.

Okullarımızda COVID-19 Salgın Yönetim Şartları Güncellendi.

Bakanlığımız resmî ve özel okul/kurumlarının yüz yüze eğitim-öğretim ortamlarında öğrenci ve eğitim personelinin Covid-19 salgınının etkilerinden korunmasına yönelik önlemler, Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulu tarafından belirlenen "Temaslı Takibi, Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzleme ve Filyasyon" rehberine göre alınmaktadır.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun aldığı yeni kararlar üzerine okullarda uygulanan temaslı ve izolasyon uygulamalarında Bakanlığımızca güncelleme yapılmıştır.

Okullarımızda alınması gereken tedbirleri içeren "Güncel Dönemde Covid-19 Pandemisinde Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi" ve "Okullarda Covid-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar" hakkında ilgililerin bilgilendirilmesi, tedbirlerin alınması, uygulama, izleme ve gözetim süreçlerinin hassasiyetle yürütülmesi amacı ile ilgili resmi yazı ve Ek'leri aşağıdadır.

 

Güncel Dönemde Covid-19 Pandemisinde Okullarda Alınması Gereken Önlemler ve Uygulamalar (Resmi Yazı)

Okullarda Covıd-19 Pozitif Vaka Çıkması Durumunda Yapılması Gereken Uygulamalar

Güncel Dönemde Covıd-19 Pandemisinde Okullarda Alınması Gereken Önlemler Rehberi

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.