EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARI İÇİN ÜRETİLEN MALZEMELER 20 TIRLA 20 İLE UĞURLANDI

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Özel Eğitim Uygulama Okullarında Kurulacak Beceri Uygulama Alanlarının Tanıtımı ve Malzemelerinin Dağıtımı Programı"na katıldı.
ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULLARI İÇİN ÜRETİLEN MALZEMELER 20 TIRLA 20 İLE UĞURLANDI

Törende konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün başlattığı yeni bir proje kapsamında özel eğitim beceri uygulama alanlarına yenilerinin eklendiğini belirtti.     

Görsel sanatlardan, müziğe bahçe bakımından hayvan bakımı ve spora kadar 5 farklı alanda verilecek eğitimler için tamamen Millî Eğitim Bakanlığınca üretilen malzemelerin 20 tır ile 20 ile gönderileceğini belirten Özer şunları kaydetti: "1007 özel eğitim uygulama okulunda bu beceri alanlarını oluşturacağız. Bugün 20 ile göndereceğimiz 20 tır ile birlikte yaklaşık 250 bine yakın malzemeyi illerimize iletmiş olacağız.     

Bakanlığımızın hedefi, 2022 yılı Haziran ayı sonuna kadar yaklaşık 900 bin malzemeyi tüm okullarımıza ulaştırmak. 2022 yılının Haziran ayından hedefimizi güncelleyerek beceri uygulama atölyelerinden tüm okullarımıza kazandıracağız.    

Millî Eğitim Bakanlığı artık kendi ihtiyaçlarını kendisi karşılayabilir duruma geldi. Özel eğitim materyallerini MEB dışardan satın almıyor. Ders Aletleri Yapım Merkezimiz büyük bir özveriyle yıllardan beri eğitim öğretim materyalleri üretiyor. Meslek liselerimiz büyük bir özveriyle eğitimin tüm kademelerinde materyal ihtiyaçlarını karşılamak için tüm kapasiteni kullanıyor."

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.