EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Plevne İlkokulumuzun Kardeş Okulu Romanya, Köstence, Agigea Ion Borcea İlkokulundan Misafirlerimiz İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

Plevne İlkokulu, Gönül Köprüleri ? Uluslararası Kardeş Projesi kapsamında kardeş okul olduğu Romanya, Köstence, Agigea Ion Borcea İlkokulundan misafirler Okul Müdürü Sayın Atalay Cüce eşliğinde İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret ederek, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı ile görüştü.
Plevne İlkokulumuzun Kardeş Okulu Romanya, Köstence, Agigea Ion Borcea İlkokulundan Misafirlerimiz İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, Plevne İlkokulumuzun kardeş okulu projesi ortağı misafirlerimizi Serhat Şehri Edirne'mizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyetini ifade ederek, projenin her iki okul için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kültür Köprüleri Uluslararası Kardeş Okul Projesi ile; her iki okulda öğrenim gören öğrencilerde, 21. Yüzyıl becerileri çerçevesinde birbirlerinin milli kültür ve milli değerlerini tanıma - tanıtma, uluslararası ortamda farklı kültürleri ve ortak insani değerleri tanıma, farklı kültürlerden bireyler ile birlikte çalışmayı öğrenmeleri amaçlanmaktadır.

Ayrıca, proje kapsamında görev yapan yönetici, öğretmen ve diğer personelin uluslararası proje yönetimi deneyimlerinin artması ve öğrenci ile velilerinin uluslararası hareketlilik deneyimi edinmeleri amaçlanmıştır.

16-12-202216-12-202216-12-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.