EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM+A Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Matematiksel düşünme becerileri gelişen öğrencilerin fen alanlarında da çalışma kapasitesini arttırmayı amaçlayan STEM+A eğitim modeli öğretmenlerimize yönelik çalıştayı Özel Edirne Bahçeşehir Okulları Kampüsünde gerçekleştirildi.
STEM+A Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Çalıştayın ilk gününde gerçekleştirilen açılış programına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, Bahçeşehir Üniversitesi STEM Drektörü Doç. Dr. Sayın M. Sencer Çorlu,  Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Liseleri Koordinatörü Sayın Metin Ferhatoğlu, Bahçeşehir Koleji STEM Direktörü Sayın Uğur Sarıçam, Bilişim Teknolojileri Direktörü Sayın İlker Eriş ile ilimiz merkez ortaokullarında görevli Fen Bilimleri ve Matematik öğretmenleri katıldı.

Özel Edirne Bahçeşehir Anadolu/Fen Lisesi Müdürü Sayın Aysun Yiğitsoy’un açılış konuşması yaptığı programda Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Liseleri Koordinatörü Metin Ferhatoğlu ile Bahçeşehir Koleji STEM Direktörü Sayın Uğur Sarıçam STEM Modeli ile ilgili sunum gerçekleştirdiler.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu konuşmasında, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz bugünün çocuklarını yetiştirirken en iyi eğitimi vermek için çalışıyoruz. Ülkemizi fen, matematik, teknolojik ve ekonomik alanlarda daha da ileriye taşıyacak gençlerimizi hayata en iyi şekilde hazırlıyoruz” dedi.

Öğretmenlik mesleğinin ülkenin geleceğini şekillendirmede ki öneminin altını çizen İl Millî Eğitim Müdürümüz, bu nedenle de öğretmenlerimiz her alanda kendilerini geliştirmeli, çağa ayak uydurmalıdır. Öğrencilerine bilgiyi aktarırken de günümüz teknolojisinden, eğitime yönelik geliştirilen materyallerden ve öğretim tekniklerinden faydalanmalıdır dedi.

İl Millî Eğitim Müdürümüz konuşmasının devamında: “Önümüzde iki günlük bir eğitim süreci var. Bu çalıştayı çok iyi değerlendirmeli ve öğrencilerimize yön göstermede yeni teknikleri görmelisiniz. Çocuklarımıza verdiğiniz teorik eğitimi pratik eğitim ile pekiştirin. Öğrencilerimiz Fen bilimlerinden, matematikten, teknolojiden öğrendikleri teorik bilgileri pratik ile birleştirmesi gerekiyor.

Çocuklarımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür” veciz sözündeki gibi, düşünebilen, doğruyu ve yanlışı ayırt edebilen bireyler olması gerekiyor. 2 gün sürecek çalıştayın hayırlı olmasını temenni ediyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

2 gün süren atölye çalışmaları, çalıştaya katılan öğretmenlerimize katılım belgesi verilmesiyle sona erdi.

12-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-201812-03-2018

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.