EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalleri Sonuçlandı.

TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finallerine ilimizi temsilen katılan  okullarımız katıldıkları projeleri ile  almış oldukları derecelerle şehrimizi gururlandırdılar.
TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finalleri Sonuçlandı.

Lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığınca Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sosyoloji, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türk Dili ve Edebiyatı ile Yazılım alanlarında Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenlenmektedir.

Bu yıl yarışmaya 3.004 farklı okuldan 12.697 kız ve 10.831 erkek olmak üzere 23.528 öğrencinin hazırladığı 15.273 proje başvurusu alınmıştır.

İlimizden Edirne Keşan Anadolu Lisesinde öğrenim gören öğrencilerimiz Ertan Erkut Nal ve Özge Kaymak' ın Danışman Öğretmenleri Hasan Avcu ile birlikte hazırladıkları "Biyouyumlu Yeni Nesil Diş Aşısı'' isimli projeleri ile Kimya alanında üçüncülük elde etmişlerdir.

Ayrıca İlimizden Edirne Özel Edirne Bahçeşehir Fen Lisesinde öğrenim gören öğrencilerimizden Berkin Kondal ve Ece Lara Kılıç'ın Danışman Öğretmenleri Fehmi Ekici ile birlikte hazırladıkları "2 ve 3 Boyutta Convex Hull Oluşturmada Yeni Yaklaşım: Mid Hull Metodu" isimli projeleri ile Matematik alanında teşvik ödülü almışlardır.

Serhat Şehri Edirne'mizi ulusal alanda en iyi şekilde temsil ederek bizleri gururlandıran sevgili öğrencilerimizi, kıymetli ailelerini ve değerli danışman öğretmenlerimizi kutlar başarılarının artarak devamını dileriz.

10-07-202010-07-202010-07-202010-07-2020

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.