EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ULUSAL ÖĞRETMENLER ARASI YENİLİKÇİ ÖĞRETİM MATERYALLERİ EDİRNE TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI.

ULUSAL ÖĞRETMENLER ARASI YENİLİKÇİ ÖĞRETİM MATERYALLERİ EDİRNE TASARIM YARIŞMASI SONUÇLANDI.

Eğitim Öğretim faaliyetlerinin etkililiği kullanılan öğretim materyallerinin özgünlüğü öğrenci düzeyi ve ihtiyaçlarına uygunluğu ile doğru orantılıdır. Öğretmenlerimizin özgün öğretim materyalleri tasarlayarak öğretim süreçlerinde bunları kullanmaları değişen eğitim anlayışı ve öğretim programlarının temel unsurlarından biridir. Ülkemizde eğitim ve öğretim alanında kullanılan materyal ve etkinliklere ek olarak yenilikçi, özgün, işlevsel - materyal ve etkinliklerin üretilmesi, eğitimciler tarafından bilinmesi, paylaşılması ve örnek çalışmaların modellik ederek yaygınlaştırılması amacıyla Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Ulusal Öğretmenler Arası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması düzenlenmiştir.

 

Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda dereceye giren öğretmenlerimiz belli oldu.

Yarışma sonuçları için TIKLAYINIZ

Değerlendirme sonucunda her kategoriden ilk 8'e giren öğretmenlerimizin hazırlayacakları sunumlar salgın tedbirleri çerçevesinde sanal ortamda sergilenecektir.  

Değerlendirme Kurulunca belirlenen puan sıralamasına göre her kategoride ilk 8 sırayı ( Puan sırasına göre )  alan Materyal sahibi öğretmenler hazırlayacakları sunumları en geç 28.05 2021 tarihine kadar Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü  ozelburo22@meb.gov.tr adresine dijital ortamda göndermeleri gerekmektedir.

 

SUNUM BİÇİMİ:  Her kategoride puan sıralamasına göre ilk 8 sırayı alan Materyallerin, müdürlüğümüzce düzenlenecek olan dijital ortamdaki sergide kullanılmak üzere tanım ve bilgilerini içeren sunumları POWER POİNT sunum programında hazırlanacaktır.

PPT sunum açıklama: Slayt ana sayfası düz beyaz zemin üzerine,  Slayt Boyutu Geniş ekran ( 16:9),  İlk slaytta Materyal adı ve tasarımcı bilgileri yer almalıdır.

Sunun içerisinde Materyalle ilgili açıklama bilgileri yanı sıra fotoğraf, kısa video veya farklı şematik görseller kullanılabilir.

17-05-2021

 

 

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.