EDİRNE İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslekler Komisyonu İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Başkanlığında Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Gerçekleştirdi.

Unutulmaya Yüz Tutmuş Meslekler Komisyonu İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı Başkanlığında Değerlendirme ve Planlama Toplantısı Gerçekleştirdi.

Geleneksel, kültürel veya sanatsal değeri olan kaybolmaya yüz tutmuş eser ve mesleklerin gelecek kuşaklara aktarılması, kültürel geçmişimiz ile geleceğimiz arasında bir köprü vazifesi kurulması oldukça önemlidir.

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarını yaygınlaştırmak, öğretmek, yaşatmak ve icra eden ustalara sahip çıkarak yeni nesillere aktarmak amacıyla çalışmalar gerçekleştirmek üzere illerde ilgili kurum ve kişilerden komisyon oluşturulması ve çalışmalar yürütülmesi planlanmıştır.

İlimizde Unutulmaya Yüz Tutmuş Geleneksel El Sanatları'nın belirlenmesi için Müdürlüğümüz koordinesinde Trakya Üniversitesi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, geleneksel sanatları icra eden yerel sanatçılar ve Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme kapsamında bulunan kurumlardan, temsilcilerden komisyon oluşturulmuştur.

Oluşturulan komisyon, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı başkanlığında değerlendirme ve planlama toplantısı gerçekleştirdi.

Müdürlüğümüz Arda Toplantı Salonu'nda 11 Kasım 2022 Cuma günü gerçekleştirilen toplantıda, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Önder Arpacı, geçmişten bizlere miras kültürel değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasının önemine vurgu yaptığı konuşmasında, oluşturulan komisyonun bu anlamda çok önemli bir görevi icra ettiğini belirterek komisyon üyelerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

11-11-202211-11-202211-11-2022

Çavuşbey Mahallesi Hükümet Aralığı Sokak No4 Vilayet Yanı Merkez/EDİRNE - 284 212 61 22

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.